| Start | Nowy QTS 4 | QNAP domu | Qnap w biznesie | e-Sklep QNAP | Pomoc techniczna | Rejestracja QNAP | Partnerstwo z QNAP |
QNAP - oficjalna Polska strona QNAP
Modele desktop QNAP
qnapQNAP TS-112P
qnapQNAP TS-120
qnapQNAP TS-121
qnapQNAP TS-131 nowość
qnapQNAP HS-210
qnapQNAP TS-212P
qnapQNAP TS-220
qnapQNAP TS-221
qnapQNAP TS-231 nowość
qnapQNAP TS-251 nowość
qnapQNAP TS-253 PRO
qnapQNAP HS-251
qnapQNAP TS-420
qnapQNAP TS-421
qnapQNAP TS-431 nowość
qnapQNAP TS-451 nowość
qnapQNAP TS-453 PRO
qnapQNAP TS-470 PRO
qnapQNAP TS-651 nowość
qnapQNAP TS-653 PRO
qnapQNAP TS-670 PRO
qnapQNAP TS-851 nowość
qnapQNAP TS-853 PRO
qnapQNAP TS-869L
qnapQNAP TS-869 PRO
qnapQNAP TS-870 PRO
qnapQNAP TS-879 PRO
qnapQNAP TS-1079 PRO
qnapQNAP TS-ECx80 PRO
qnapQNAP IS-400 PRO
qnapQNAP UX-500P
qnapQNAP UX-800P

 

Serwery rack QNAP
qnapQNAP TS-420U
qnapQNAP TS-421U
qnapQNAP TS-469U-SP / RP
qnapQNAP TS-869U-RP
qnapQNAP TS-870U-RP
qnapQNAP TS-879U-RP
qnapQNAP TS-1270U-RP
qnapQNAP TS-1279U-RP
qnapQNAP TS-1679U-RP
qnapQNAP TS-EC879U-RP
qnapQNAP TS-EC1279U-RP
qnapQNAP TS-EC1679U-RP
qnapQNAP TS-ECxx80U-RP
qnapQNAP SS-ECxx79U-RP
qnapQNAP REXP-1200U-RP
qnapQNAP REXP-1600U-RP

 

Rejestratory video >

 

Karty 10Gbit/s dla QNAP

Karty sieciowe EmulexNajlepsze karty sieciowe 10Gbit/s dla serwerów QNAP - jedyne dedykowane karty Eth 10Gbit/s w wersji RJ45 i GBIC. Sprawdź szczegóły i cenę ->

 

Wybrane funkcje dostępne w serwerach QNAP

Standardowo urządzenia typu NAS (dyski sieciowe) jakimi są produkty QNAP służa głównie do udostępniania danych w sieci lokalnej. Obecnie jednak, dzięki znacznemu zwiększeniu wydajności wbudowanych w produkty QNAP procesorów, funkcje jakie te urządzenia moga pełnić zostały na nowo zdefiniowane. Serwery stały się poteżnymi narzędziami o wielu nowych możliwościach, dzięki funkcji instalowania na nich dodatkowego oprogramowania stworzonego przez społeczności Linuxowe.

 

QTS 4.0 Sprawdź funkcje biznesowe w QTS 4.0 ->

 

QTS 4.0 Sprawdź funkcje domowe w QTS 4.0 ->

 

dysk sieciowy

Serwer plików czyli dysk sieciowy

Dysk sieciowy QNAP jako centralny serwer plików i danych w Twojej sieci LAN. Dostęp do plików możliwy jest dla wszystkich użytkowników poprzez inywidualne hasło i login. Możliwy jest także zdalny dostęp do plików poprzez sieć WAN lub internet (z wykorzystaniem przeglądarki internetowej).

serwer ftp

Szybki i wygodny serwer FTP

Dysk sieciowy QNAP jest przygotowany do szybkiego uruchomienia jako serwer ftp. Możesz dzielić się swoimi zasobami poprzez tradycyjny protokól ftp z wykorzystaniem także trybu pasywnego. Użytkownicy mogą mieć dostęp do prywatnych zasobów lub katalogów publicznych. W najnowszej wersji serwer ftp również jako szyfrowany - SFTP. Istnieje możliwość przydzielenia pasma z jakiego użytkownicy moga korzystać .

serwer hostingowy

Serwer www dla witryn - własny hosting

Dysk sieciowy QNAP posiada wbudowany bezpieczny serwer www pozwalający na publikowanie własnych stron w internecie. Najnowsze oprogramowanie wprowadza wsparcie dla PHP 5.2 i SQL (SQLite oraz MySQL). QNAP oferuje współpracę z serwisami DDNS które pozwalają uruchomić serwer nawet bez stełego adresu IP. QNAP pozwala na hosting wielu domen adresowych jednocześnie.

serwer wydruku

Serwer wydruku w systemach Windows

Wbudowany serwer wydruku pozwala wszystkim użytkownikom sieci lokalnej LAN podłączonym do QNAp-a na korzystanie z podłączonej do niego przez USB drukarki bez obciążania zasobów własnego komputera. Baza obsługiwanych drukarek obejmuje większość dostępnych obecnie i w przeszłości drukarek. W chwili obecnej serwer QNAP obsługuje do 3 drukarek jednocześnie.

pobieranie torrent

Stacja pobierająca dane

Pozwala użytkownikom na wskazaniew sieci P2P Torrent lub ze stron www i serwerów ftp plików do ściągnięcia na serwer bez udziału komputera. Możesz ściągać pliki bez włączonego PC. Zarządzanie pobieraniem plików może się odbywać przez dostarczaną aplikację dla systemów Windows i Apple Mac OSX lub z poziomu przeglądarki internetowej.

baza MySQL

Serwer baz danych

Obsługa baz danych SQLite i MySQL pozwala na wykorzystanie serwera QNAP jako typowego serwera bazodanowego. Alpikacja zarządzająca może być umieszczona na tym serwerze lub dowolnym innym serwerze. W chwili obecnej duża wydajność serwerów QNAP pozwala na korzystanie nawet z dużych i skomplikowanych baz danych.

współpraca z Active Directory

Współpraca z Microsoft Active Directory i LDAP

Serwer QNAP współpracuje z Windows Server w zakresie autentykacji użytkowników domeny przy dostępie do zasobów serwera QNAP. Lista użytkownków jest automatycznie pobierana z serwera Windows i dostępna do przydzielania zasobów QNAP-a.

replikacja danych

Zdalna replikacja danych

QNAP zapewnia tworzenie zdalnej kopii (poprzez sieć LAN lub WAN) na drugim urządzeniu z serii TS w celu pożniejszego odtworzenia systemu w przypadku awarii dysku. Idealne do wyniesienia danych jako kopii poza siedzibę firmy. Możliwe jest ustalenie harmonogramu i typu tworzenia kopii oraz wielu innych opcji. Na dzień dzisiejszy jest to najlepsza i najtańsza forma zabezpieczenia danych firmowych.

kopia zapasowa

Serwer kopii zapasowych

Dostarczany jest razem z urządzeniem program Netbak Replicator w celu umożliwienia użytkownikom PC automatycznego i regularnego kopiowania ważnych danych i tworzenia kopii bezpieczeństwa ze wszystkich komputerów korzystających z serwera QNAP w sieci lokalnej. Wspiera także zdalną replikację na poziomie blokowym dla zapewnienia szybkiej i bezpiecznej kopii zapasowej.

itunes

Serwer iTUNES

Rozwiązanie to pozwala na szybkie uruchomienie serwera plików audio i video w technologii iTunes. Dzięki temu możemy odtwarzać pliki z wykorzystaniem technologii i oprogramowania Apple iTunes w sieci lokalnej.

galeria zdjeć

Stacja fotogaficzna - automatyczna galeria zdjęć

Przyjazny interfejs oparty na www pozwalający zarządzać zdjęciami wgranymi do QNAP-a. Tworzone są automatycznie galerie zdjęć z miniaturkami ułatwiającymi podgląd. Całość może być przeglądana przez przeglądarkę internetową w sieci lokalnej lub dostępna w internecie.

serwer medialny

Serwer uPNP dla multimediów (twonky media / DLNA)

Wbudowany serwer zgodny z DLNA (Digital Living Network Alliance) pozwala na odtwarzanie na zgodnych z tym standardem urządzeniach plików audio i vdeo na domowym sprzęcie audio / video. W chwili obecnej ze standardu DLNA korzysta coraz więcej urządzeń multimedialnych np. telewizory LCD, po pozwala na korzystanie przez te urządzenia z danych zgromadzonych na serwerze.

 

QTS 4.0 Sprawdź funkcje biznesowe w QTS 4.0 ->

 

QTS 4.0 Sprawdź funkcje domowe w QTS 4.0 ->

 

iSCSI to technika umożliwiająca wykonywanie operacji wejścia-wyjścia na dysku twardym odległej maszyny za pomocą protokołu TCP/IP. Protokół iSCSI umożliwia budowę systemów pamięci masowych SAN (ang. Storage Area Network) przy zastosowaniu macierzy dyskowych SCSI i sieci Ethernet (protokół TCP/IP). Największą zaletą iSCSI jest możliwość tworzenia rozległych systemów SAN przy wykorzystaniu typowych elementów sieciowych, co ułatwia budowę systemu i zmniejsza jego koszt w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami typu Fibre Channel. Współczesne systemy operacyjne dość powszechnie wyposażone są w możliwość zarówno świadczenia usług jako cel iSCSI jak też korzystania z nich jako inicjator. Protokół iSCSI jest obsługiwany przez systemy Windows i Linux.

iSCSI w serwerach QNAP

 

Unikalna funkcja "Virtual Disk Drive" dodaje do serwera elastyczną funkcję rozbudowy pojemności serwera. Dzięki wykorzystaniu wbudowanego incjatora iSCSI serwer może być połączony do innych urządzeń iSCSI target (np. innych serwerów QNAP) i automatycznie włączyć je do swoich zasobów jako dyski virtualne. Będą one widoczne w systemie jako pojedyncze wolumeny w serwerze. W ten sposób może być podłaczonych do 8 serwerów (dysków virtualnych) którymi serwer zarządza jako tzw. master.

 

Sklep firmowy QNAP

Dyski sieciowe QNAPChciałbyś kupić serwer QNAP ? Dajemy Ci 100% pewność zakupów i doskonałą obsługę. Sprawdź ceny - wejdź do sklepu QNAP

 

Przydatne informacje
qnapInstrukcje obsługi do QNAP
qnap System QNAP QTS 4.0
qnap System QNAP QTS 3.8
qnap System QNAP QTS 3.6
qnap System QNAP QTS 3.4
qnap Aplikacje mobilne QNAP
qnap Pakiety dodatkowe QPKG
qnap Jaki dysk dla QNAP ?
qnap Dyski zwykłe i enterprise

 

Zyskaj do 3 lat spokoju

Gwarancja Qnap w EPA

Tylko w EPA oferujemy do 3 lat gwarancji na produkty QNAP, serwis on-site oraz program serwisowy EPA CARE PACK. Sprawdź nas !

 

Dystrybucja QNAP

Dystrybutorem produktów QNAP w Polsce jest firma EPA Systemy Sp. z o.o.

Więcej informacji na stronie: www.epasystemy.pl

tel. +48 91 4315360
fax +48 91 4860680
email: qnap@qnap.pl

 

Kamery przemysłowe

Kamery przemysłowe dla QNAP
Monitoring przemysłowy z QNAP i Etrovision. Najlepsze i w 100% kompatybilne kamery sieciowe dla systemów NVR QNAP. Zobacz więcej ...

 

Demo QNAP ON-LINE

Wejście do systemu QTS4.2
użytkownik: qnap
hasło: qnap

 

Edukacja i nowości

Informacje o macierzach dyskowych i serwerach plikówNajnowsze informacje z rynku dysków sieciowych, recenzje serwerów i wiele więcej na: www.backupacademy.pl

 

QNAP na społecznie
Facebook Synology Wejdź na Facebook. Bądź na bieżąco z produktami QNAP.

 

Wejdź na Google+. Zawsze pełne info o produktach QNAP.

 

Dysk sieciowY Synology || Sklep Synology || Serwery plików Thecus || Sklep QNAP || Przełączniki KVM Aten || Kopia zapasowa CTERA || Macierze dyskowe QSAN

Copyright 2014, EPA Systemy Sp. z o.o. | Warunki korzystania z serwisu | Kontakt z nami | Gwarancja QNAP | Blog Backup Academy

Pomimo dołożenia wszelkich starań nie możemy zagwarantować, że podane przez nas ceny oraz dane techniczne są wolne od błędów, a nieprawidłowości nie mogą być podstawą roszczeń. Jako przedsiębiorca prowadzący sprzedaż sprzętu EE zobowiązani jesteśmy do informowania kupujących o jednostkowym koszcie gospodarowania odpadami KGO, który wynosi 0,35 zł/kg - jest to cena składowa towaru i nie stanowi kosztu dodatkowego. EPA Systemy Sp. z o.o. jest zarejestrowana w KRS nr 0000241302, NIP 852-245-73-81. Zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Spółki kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części serwisu w całości lub części. Serwis QNAP.pl wykorzystuje cookies. Jeśli masz coś przeciw - zmien ustawienia swojej przeglądarki internetowej na blokowanie cookies. Obsługuje nas biuro rachunkowe Szczecin - EPA Omnia Sp. z o.o.

e-mail do qnap.pl EPA Systemy Sp. z o.o.