| Start | Nowy QTS 4 | QNAP domu | Qnap w biznesie | e-zakupy | Wsparcie dla QNAP i Pomoc techniczna | Zostań prartnerem EPA i QNAP |

QNAP - EPA Systemy dystrybucja QNAP w Polsce

Serwery desktop
qnapQNAP TS-112P
qnapQNAP TS-131
qnapQNAP HS-210
qnapQNAP TS-212P
qnapQNAP TS-231
qnapQNAP TS-251
qnapQNAP TS-253 PRO
qnapQNAP HS-251
qnapQNAP TS-431
qnapQNAP TS-451
qnapQNAP TS-451S (2.5")
qnapQNAP TS-453 PRO
qnapQNAP TS-453S PRO (2.5")
qnapQNAP TS-653 PRO
qnapQNAP TS-851
qnapQNAP TS-853 PRO
qnapQNAP TS-853S PRO (2.5")
qnapQNAP IS-400 PRO
qnapQNAP UX-500P - Expansion
qnapQNAP UX-800P - Expansion

 

Seria TVS - Najszybsza
qnapQNAP TVS-463
qnapQNAP TVS-471
qnapQNAP TVS-663
qnapQNAP TVS-671
qnapQNAP TVS-863
qnapQNAP TVS-871
qnapQNAP TVS-EC880
qnapQNAP TVS-EC1080

 

Serwery rack QNAP
qnapQNAP TS-451U
qnapQNAP TS-453U-RP
qnapQNAP TS-470U-SP
qnapQNAP TVS-853U-RP
qnapQNAP TVS-871U-RP
qnapQNAP TS-EC880U-RP
qnapQNAP TVS-1253U-RP
qnapQNAP TVS-1271U-RP
qnapQNAP SS-EC1279U-RP (2.5")
qnapQNAP TS-EC1280U-RP
qnapQNAP TS-EC1680U-RP
qnapQNAP SS-EC1879U-RP (2.5")
qnapQNAP TS-EC2480U-RP
qnapQNAP SS-EC2479U-RP (2.5")
qnapQNAP REXP-1200U-RP
qnapQNAP REXP-1600U-RP

 

Rejestratory video >

 

Karty 10Gbit/s QNAP

Karty sieciowe Emulex dla QNAP
Najlepsze karty sieciowe 10Gbit/s dla serwerów QNAP - dedykowane karty Eth 10Gbit/s w wersji RJ45 i GBIC. Sprawdź szczegóły i cenę ->

Wybrane funkcje dostępne w serwerach QNAP

Standardowo urządzenia typu NAS (dyski sieciowe) jakimi są produkty QNAP służa głównie do udostępniania danych w sieci lokalnej. Obecnie jednak, dzięki znacznemu zwiększeniu wydajności wbudowanych w produkty QNAP procesorów, funkcje jakie te urządzenia moga pełnić zostały na nowo zdefiniowane. Serwery stały się poteżnymi narzędziami o wielu nowych możliwościach, dzięki funkcji instalowania na nich dodatkowego oprogramowania stworzonego przez społeczności Linuxowe.

 

QTS 4.0 Sprawdź funkcje biznesowe w QTS 4.0 ->

 

QTS 4.0 Sprawdź funkcje domowe w QTS 4.0 ->

 

Zarządzanie plikami: Wbudowana aplikacja do zarządzania plikami na serwerze NAS QNAP. Umożliwia przeprowadzenie dowolnych operacji na plikach: pobieranie, wgrywania, zmiana nazwy, uprawnień, rozpakowanie archiwów itp poprzez przeglądarkę internetową. Dostępne są pliki na serwerze oraz pliki lokalne komputera. Dodatkowo możliwe jest udostępnianie wybranych plików wybranym osobom przez podanie uniklanego adresu URL, który będzie wazny określony czas bez dodatkowego logowania.

Usługi Cloud: Qsync to aplikacja zmieniająca nasz serwer NAS w serwer typu chmura. Każdy z nas posiada telefon, kilka komputerów, laptopy i inne urządzenia. Qsync pozwala na synchronizację plików pomiędzy urządzeniami i jest dostępny na wszystki platformy - Windows, Apple OSX, Apple IOS, Androind. Dzięki temu nasz serwer z powodzeniem zastąpić może np. Dropbox czy Google Drive bez żadnych ograniczeń dostępnej przestrzeni i utraty prywatności danych.

Bezpieczeństwo danych: Pełne bezpieczeństwo danych na serwerze QNAP zapewniają rozbudowane polityki dostępu do danych i logowania oraz dedykowane aplikacje: Antywirus ClamAV, który w czasie rzeczywistym monitoruje pliki na serwerze (wykrywa wirusy, malware, robaki i trojany) oraz aplikacja blokująca ruch na podstawie adresów IP, gdzie można określić dokładnie adresy dopuszczone, zablokowane i reguły automatycznie blokujące dostęp z danego IP np. po błednych logowaniach.

Backup danych jest jednym z podstawowych zadań serwerów NAS. Qnap dostarcza użytkownikom kompletne rozwiązanie backupu ograniczone jedynie pojemnością dysków. Dla użytkowników WIndows jest to dedykowana aplikacja, użytkownicy Apple korzystają z pełnej zgodności QNAP z Apple Time Machine. Możliwa jest również dwu kierunkowa kopia na urządzenia podłaczone przez porty USB, dostępna za jednym naciśnięciem klawisza.

Kopia serwera: Backup danych na serwer NAS zabezpiecza dane z komputerów. Ale sam serwer też musi być zabezpieczony. QNAP zapewnia możliwośc wykonywania szyfrowanej kopii na inne serwery poprzez protokół RSYNC lub (sieć LAN i WAN), możliwość kopiowania danych na serwery zewnętrzne np. Amazon S3, Symform czy Elephant Drive. Dostępna jest również kopia danych na nośniki zewnętrzne np. USB 3.0.

Bezpieczeństwo połączeń: Połączenia VPN są istotne dla prowadzenia bezpiecznego biznesu w sieci. QNAP zapewnia funkcję serwera i klienta VPN zgodnego z PPTP (m.in Windows) oraz OpenVPN. Połączenia te szyfrowane są 256 bitowym kluczem co zapewnia ich pełne bezpieczeństwo. Każdy serwer, zależnie od swojej wydajności, może być serwerem nawet dla kilkdziesięciu połączeń VPN jednocześnie co zapewnia pracę nawet w dużych sieciach.

Mobilność. Urządzenia mobilne są coraz bardziej wykorzystywane w biznesie. Firma QNAP zapewnia dla swoich serwerów aplikację QFile dla Androida oraz Apple iOS pozwalającą na zdalne zarządzanie plikami, pobierania, wgrywanie plików oraz ich podgląd na urządzeniu mobilnym. Możliwe jest także automatyczne przesyłanie wykonanych zdjęć bezpośrednio na serwer QNAP. Dzięki temu nigdy nie będziesz pozbawiony możliwości dostępu do swoich danych oraz możliwości wykonania kopii zapasowej najbardziej istotnych plików z Twojego urządzenia mobilnego.

Uniwersalność. Aplikacje dostarczane wraz z serwerem QNAP to tylko początek przygody z serwerem NAS. W chwili obecnej dostępnych jest duża ilośc darmowych aplikacji biznesowych - od gotowych pakietów usług internetowych (Wordpress, Joomla), aplikacji programistycznych, biznesowych typu CRM i wielu innych. Instalacja tych dodatkowych modułów jest najprostsza z możliwych. Wystarczy wybrać ją z listy i kliknąć "instaluj". Zawsze będziesz miał pewność, że aplikacja będzie działała poprawnie, bez żadnych błędów - ona jest stworzona specjalnie dla serwera QNAP.

Photo Station. Zapewnia najlepszą organizację i składowanie zdjęć na serwerze NAS. Tworzone automatycznie galerie są dostępne przez przeglądarkę internetową dla wybranych osób (hasło, login). Możliwe jest oznaczanie zdjęć tagami, geolokalizacja i tworzenie lini czasowej. Możliwe jest też udostępnianie wybranych zdjęć dla znajomych oraz w sieciach społecznościowych - Facebook, Twitter czy Google+. QNAP to obecnie najlepsze rozwiązanie do magazynowania zdjęć i ich sprawnego katalogowania. Pojemność lokalnego dysku nie ma znaczenia - w QNAP możesz mieć znacznie więcej.

Muzyka. Aplikacja Audio Station zapewnia pełną kontrolę na plikami muzycznymi przechowywanymi na serwerze QNAP. Możliwe jest odsłuchiwanie muzyki z dowolnego miejsca z wykorzystaniem przeglądarki internetowej lub urządzeń mobilnych Apple iOS oraz Android. Możliwe jest przeglądanie playlist, wyszukiwanie po nazwie, wykonawcy czy innych parametrach. Aplikacja zapewnia też dostęp do radia internetowego.

Video. Najnowsza aplikacja Video Station daje nam możliwość zdalnego odtwarzania plików video zgromadzonych na serwerze QNAP na urządzeniach iPhone / iPad oraz opartych o system Android. Odtwarzanie strumieniowe pozwala na wybranie jakości i rozdzielczości odtwarzania, pełne katalogowanie plików, tworzenie miniatur itp. Zgodność z certyfikatem DLNA zapewnia także obsługę telewizorów SmartTV. Możliwe jest również umieszczanie filmów na portalach społecznościowych Facebook, Twitter czy Google+ bezpośrednio z urządzeń mobilnych.

Centrum multimedialne QNAP obsługuje wszystkie urządzenia UPnP / DLNA podłączone sieciowo do serwera. Zapewnia przeglądanie treści na telewizorach z interfejsem sieciowym (tzw. SmartTV), odtwarzanie muzyki na systemach Hi-Fi oraz konsolach X-Box czy Sony Playstation. System pozwala także na tworzenie list zgodnych z iTunes i odtwarzanie muzyki, filmów czy zdjęć przez oprogramowanie firm Apple i Android. Zachowana jest także zgodność z Logitech Media Server czy innymi rozwiązaniami autorskimi.

Qnap postanowił stworzyć oprogramowanie zgodne z technologią Apple AirPlay. AirPlay umożliwia bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie materiałów video z serwera QNAP do telewizora HD i głośników — za pośrednictwem Apple TV. Zdjęcia z wakacji, filmowe przeboje, najnowsze gry: AirPlay z urządzeniem Apple TV przeniosą to wszystko na ekran Twojego telewizora. Bez żadnych opóźnień czy konieczności tworzenia specjalnych konfiguracji. Wszystko sprowadza się do włączenia wybranych funkcji na serwerze QNAP.

Aplikacja HappyGet pozwala na wykonywanie kopii plików (audio / video) z popularnych serwisów internetowych bezpośrednio na serwer QNAP. Obsługiwane są serwisy: YouTube, Vimeo, Facebook. Możliwe jest późniejsze odtwarzanie plików bez potrzeby posiadanie połaczenia internetowego. Aplikacja zawiera również moduł HappyCut do edycji materiału audio i tworzenia np. dzwonków telefonicznych...

Pobieranie dużych plików jest zawsze problemem. Do tej pory konieczne było posiadanie właczonego komputera. Aplikcja Download Station pozwala na zdalne uruchamianie pobierania plików z sieci Torrent, serwerów FTP i HTTP bezpośrednio na serwerze QNAP. Zarządzanie pobieraniem odbywa się przez aplikację QGet dla Windows lub po prostu przez przeglądarkę. Zadania pobierania można zaplanować na dowolnych czas (nawet 30 jednocześnie).

Serwery QNAP obsługują moduły USB DVB-T czyli naziemną telewizję cyfrową. Dzięki temu możliwe jest oglądanie na żywo programów w przeglądarce internetowej oraz nagrywanie programów bezpośrednio na serwerze NAS. System obsługuje EPG (Electronic Program Guide) co pomaga w zaplanowaniu nagrywania programów.

Mobilne aplikacje dla serwerów QNAP to: Qfile (do zarządzania plikami na serwerze), Qmanager (do zarządzania serwerem), Qmobile (zdjęcia, muzyka i filmy), Qremote (zdalne sterowanie aplikacjami dodatkowymi np. Chrome, Youtube, XBMC). Aplikacje dostępne są dla platformy Apple iOS oraz Android.

 

QTS 4.0 Sprawdź funkcje biznesowe w QTS 4.0 ->

 

QTS 4.0 Sprawdź funkcje domowe w QTS 4.0 ->

 

iSCSI to technika umożliwiająca wykonywanie operacji wejścia-wyjścia na dysku twardym odległej maszyny za pomocą protokołu TCP/IP. Protokół iSCSI umożliwia budowę systemów pamięci masowych SAN (ang. Storage Area Network) przy zastosowaniu macierzy dyskowych SCSI i sieci Ethernet (protokół TCP/IP). Największą zaletą iSCSI jest możliwość tworzenia rozległych systemów SAN przy wykorzystaniu typowych elementów sieciowych, co ułatwia budowę systemu i zmniejsza jego koszt w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami typu Fibre Channel. Współczesne systemy operacyjne dość powszechnie wyposażone są w możliwość zarówno świadczenia usług jako cel iSCSI jak też korzystania z nich jako inicjator. Protokół iSCSI jest obsługiwany przez systemy Windows i Linux.

iSCSI w serwerach QNAP

 

Unikalna funkcja "Virtual Disk Drive" dodaje do serwera elastyczną funkcję rozbudowy pojemności serwera. Dzięki wykorzystaniu wbudowanego incjatora iSCSI serwer może być połączony do innych urządzeń iSCSI target (np. innych serwerów QNAP) i automatycznie włączyć je do swoich zasobów jako dyski virtualne. Będą one widoczne w systemie jako pojedyncze wolumeny w serwerze. W ten sposób może być podłaczonych do 8 serwerów (dysków virtualnych) którymi serwer zarządza jako tzw. master.

Sklep z serwerami NAS

Dyski sieciowe QNAPChciałbyś kupić serwer QNAP ? Dajemy Ci 100% pewność zakupów i doskonałą obsługę. Sprawdź ceny - wejdź na sklep.qnap.pl

 

Dystrybucja QNAP

Dystrybutorem produktów QNAP w Polsce jest firma EPA Systemy Sp. z o.o.

Więcej informacji na stronie: www.epasystemy.pl

tel. +48 91 4315360
fax +48 91 4860680
email: qnap@qnap.pl

 

informacje
qnapWirtualizacja na QNAP
qnapXopero - backup z QNAP
qnapSystem QNAP QTS 4.1
qnapSystem QNAP QTS 3.8
qnapSystem QNAP QTS 3.6
qnapSystem QNAP QTS 3.4
qnapMateriały video QNAP
qnapWyszukiwanie Qsirch
qnapAplikacje mobilne QNAP
qnap Pakiety dodatkowe QPKG
qnapJaki dysk dla QNAP ?
qnapDyski zwykłe i biznes
qnapInstrukcje obsługi do QNAP

 

do 5 lat spokoju


Tylko w EPA
oferujemy do 5 lat gwarancji na wybrane produkty QNAP, serwis on-site oraz program serwisowy EPA CARE PACK. Sprawdź nas !

 

Kamery IP dla QNAP

Kamery przemysłowe dla QNAP
Monitoring przemysłowy z QNAP i kamerami EPCam i Etrovision. Najlepsze i w 100% zgodne kamery przemysłowe dla systemów NVR QNAP. Kamery dla QNAP ->

 

Demo QNAP ON-LINE

Wejście do systemu QTS4.2
użytkownik: qnap
hasło: qnap

 

QNAP w sieci
Facebook Synology Wejdź na Facebook. Bądź na bieżąco z produktami QNAP.

 

Wejdź na Google+. Zawsze pełne info o produktach QNAP.

 

 

Serwery Synology || Sklep Synology || Serwery Asustor || Sklep QNAP || Przełączniki KVM Aten || Kopia zapasowa CTERA || Macierze dyskowe QSAN

Copyright 2015, EPA Systemy Sp. z o.o. | Warunki korzystania z serwisu | Kontakt z nami | Gwarancja QNAP |

Pomimo dołożenia wszelkich starań nie możemy zagwarantować, że podane przez nas ceny oraz dane techniczne są wolne od błędów, a nieprawidłowości nie mogą być podstawą roszczeń. Jako przedsiębiorca prowadzący sprzedaż sprzętu EE zobowiązani jesteśmy do informowania kupujących o jednostkowym koszcie gospodarowania odpadami KGO, który wynosi 0,35 zł/kg - jest to cena składowa towaru i nie stanowi kosztu dodatkowego. EPA Systemy Sp. z o.o. jest zarejestrowana w KRS nr 0000241302, NIP 852-245-73-81. Serwis QNAP.pl wykorzystuje cookies. Jeśli masz coś przeciw - zmien ustawienia swojej przeglądarki internetowej na blokowanie cookies.

e-mail do qnap.pl EPA Systemy Sp. z o.o.